• 15 grudnia 2014
Weteranów

Sekcja Weteranów Klubu Motocyklowego GROM Biała Podlaska.

Zaczęliśmy w 2010r. od spontanicznego, nieformalnego spotkania na miejskim parkingu ….na początku było nas kilku… Ja-dostojne BMW E23; Ona-powabna Warszawa M20; On- przodownik klasy średniej Fiat 125p a z nami On-zadziorny maluszek – Fiat 126p i kilku innych.
Nasze młode umysły ogarnięte były tematyką związaną ze starą zabytkową motoryzacją … to „Ona” połączyła nas z czasem w większe grono … to „Ona” podsycała w nas pasję „odzyskiwania z natury” i ratowania artefaktów motoryzacyjnej przeszłości. Kładąc nacisk na szczególne piękno i „duszę” pojazdów zabytkowych oraz znając wagę misji, jaką jest ratowanie i przywracanie do życia starych pojazdów postanowiliśmy szerzej wyjść do społeczeństwa, dać możliwość podziwiania posiadanych przez nas zabytków, dać pretekst do spotkań, dla tych wszystkich, dla których ten rodzaj hobby jest szczególnie bliski. Wymiany doświadczeń, prezentacji unikalnie zachowanych lub odrestaurowanych pojazdów; spotkania starych lub poznania nowych znajomych; zarażenie innych naszą pasją – to wszystko miało miejsce dzięki wspólnym działaniom naszej grupy. Kolejne spotkania spowodowały krystalizację pewnych założeń i powołanie Sekcji Weteranów Klubu Motocyklowego GROM Biała Podlaska stowarzyszonym przy Polskim Związku Motorowy.
Co rok skromnie organizujemy, wspieramy swoją obecnością – uczestniczymy lub współorganizujemy imprezy pojazdów nietypowych i zabytkowych na terenie miasta Biała Podlaska oraz na terenie Polski (odwiedziliśmy już zloty w Siedlcach, Mińsku Mazowieckim, Puławach, Płocku, Warszawie, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i wielu innych).
Zapraszamy do kontaktu z nami pasjonatów motoryzacji zabytkowej, osoby zainteresowane wspólnymi działaniami, wymianą wiedzy i doświadczeń oraz wzajemnym wsparciem, wzajamenymi wyjazdami za zloty itd..
Masz nietypowy lub stary pojazd – rower, hulajnogę, ciągnik, motocykl, samochód, czekamy na was z otwartymi rękoma – zapraszamy!
Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby nas wesprzeć lub po prostu pomóc, w tworzeniu naszych przedsięwzięć. Zapraszamy do współpracy instytucje samorządowe, firmy i osoby prywatne, które chciałyby nawiązać z nami współpracę.
Znajdziesz nas również na:
Facebook: Klub GROM Biała Podlaska – Sekcja weteranów